Peale puusaliigese operatsiooni 23.07.22 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!Mul oli puusaliigese asenduse operatsioon 20.aprillil TÜ Kliinikumis,peale seda operatsiooni viibisin ka Tartus taastusravikliinikus,kus anti kaasa juhised võimlemiseks.Teen neid harjutusi iga päev,opereeritud jalale täisraskusega hakkasin toetuma küllaltki hilja,sest alguses oli valus ja kuna kilosid mul 80 kg,ei julgenud ka.Kuid siiamaani käin raamiga,sest opereeritud jalale toetudes käib puusas mingi jõnks (vajumise tunne,valus ei ole,aga teine puus ka juba kinni ja valus ja vajab opereerimist.)
Operatsioonist on möödas 13 nädalat ja ma ei julge kepiga kõndima hakata,ka on mul opereeritud jalg pöiaosas liiga palju väljapoole nii kõndimisel kui ka harjutuste sooritamisel. Kas ma peaksin jälgima seda,võib olla ma koorman lihaseid valesti,sest opereerid jala kubemes on väga valus harjutuste soortamise ajal?

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Ma soovitan pöörduda läbi perearsti taasturavi arsti poole, kes suunab Teid uuesti taastusravisse, sest see on Teile hetkel kindlasti vajalik. Vajadusel on ka hea mõte pöörduda tagasi Teid opereerinud arsti poole, kes vaataks seisundi üle, kui pidada silmas just seda jõnksu/ vajumis tunnet puusas. Muus osas, kõnnimustrid, kepiga kõndimine ja vajalikud uued harjutused saab Teile anda füsioterapeut, kelle määrab Teile taasturavi arst. Harjutuste ajal ei tohiks tunda kõrget valu või ebamugavust. Hetkel mul siin teksti põhjal raske midagi kindlat soovitada.

Tervitades,
Priit Ailt