Puusaliigese vahetus 30.05.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen järjekorras puusaliigese endoproteesimisele. Lugesin ühte artiklit, kus uus operatsioon võib lõpetada puusaliigese vahetuse. On kasutusele võetud uus tehnika, mis parandab valuliku ja kahjustunud puusa tehisliigese abita. Tehnika võtmeks on tüvirakkude siirdamine, mille abil suudab organism ise kahjustunud luu terveks ravida. Kas meil Eestis tehakse kuskil sellist uudset operatsiooni puusaliigestele?(ka raha eest) Kas on tehtud Eestis kellegile sellist operatsiooni? Kas haigekassa rahastab seda? Lootusrikkalt ette tänades vastuse eest

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ei ole kuulnud, et see ravivõte oleks jõudnud igapäeva praktikasse.
Liigeskulumise puhul on olulisem füsioteraapia, kaalu alandamine ja abi võib olla liigesmäärde süstist ultraheli kontrolli all.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi