Lihaste taastumine 06.10.21 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere

Mul diagnoositi kerge rabdomüolüüs, kas on võimalik et sellest tekib jäädav halvatus ja et lihased ei taastugi? Mul tekkis see nii et kõndisin 26 tundi järjest Norra mägedes kuna olin eksinud, sain külma ka veidi sest öö läbi sadas vihma, sellest on möödas 3 päeva, nüüd tunnen imelikku valu ja lihasnõrkust oma vasaku reie külje peal asuvas lihases.

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Arvan, et kuna kõrgest ja pikaajalisest koormusest, mille käigus oli ka toitainete puudus, on möödas alles kolm päeva, siis hetkel on erinevad lihasvalud/ nõrkused ja muud taolised tunnused normaalsed nähtused. Soovitan võimalikult palju magada, ka lõunaund. Lisaks jooge ja sööge regulaarselt, iga kolme tunni järel, et keha saaks taasumiseks vajalikud toitained. Tõenäoliselt kaebused kaovad 1-2 nädala jooksul.

Kui enesetunne on paranenud, võite hakata taas kehale koormust andma, jalgrattasõit/ jalutamine/ ujumine, taastavad koormused aitavad kehal end taas tööle saada.

Tervitades,
Priit Ailt