Kõõluserebend,rotaatormanseti rebend,titaanankur 23.11.20 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on möödas 2 kuud ja 2 nädalat titaanankru paigaldamisest.Oli kõõluse rebend, opil avastati,et ka rotaatormansett katki. Olen korralikult teinud harjutusi ja käinud füsioterapeudil,kuid õlg ikka väga valutab. Kaua see kestab ja mida ma peaksin tegema,et teada saada,mida ma pean tegema,et ei valutaks,.Oleks vaja põhjust teada. See hakkab juba "ajudele".Ette tänades

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Esialgu soovitan tagasi pöörduda oma raviarsti poole. Arstil, kes tegi operatsiooni, võiks olla selge nägemus, kas antud olukord on tavapärane ja taastumine olnud vastavalt prognoosile.

Teisalt väheneb valu, kui õla liikuvus suureneb ja funktsioon (lihaste jõud) tõuseb. Ehk kui selles osas on toimunud muutusi, siis tuleb ehk olla veel pisut kannatlik.

Kolmandaks, kui praegune füsioterapeut ei vasta ootustele, siis võib vabalt leida järgmine, kes vaataks probleemi värskelt oma vaatenurgast, tegeleks rohkem valuraviga, kuniks see vähenenud on.

Tervitades,
Priit Ailt