Õlavarreluu proksimaalse ülaotsa murd 10.10.18 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere. Kukkusin õla peale tehti röntgen ja avastati vähese nihkega õlavarreluu ülaotsa murd. Hoian ortoosi ja käsi paraneb...opi le ei saadetud kohe..öeldi ehk hiljem..kas tingimata on vaja teha op või kasvab see ise ilusti kokku?

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

See on küsimus pigem ortopeedile/ traumatoloogile. Juhul kui 1-2 nädala jooksul hakkab luu ise õieti kokku kasvama, siis pole reeglina OPi vaja. See määratakse korduspildiga. Kui seal ei ole asjad päris täpselt ikka koos, siis on OP vajalik.

Tervitades,
Priit Ailt