spordiga seotud vigastus 13.03.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Olen 21-aastane tütarlaps.Kuskil 5 aastat tagasi ma kukkusin poomilharjutusi tehes ning vigastasin jalapöida. Traumapunktis käies mingit vigastust ei avastatud, kuid märkasin, et jala siseküljel asetsev kont oli paistes ja valulik.Seda nimetattakse vist "kukekannuseks", mis tavaliselt on vanemapoolsetel inimestel. Kuni tänaseni ei ole see kont alanenud vaid pigem suuremaks läinud ning on pidevalt valulik. Jalanõud olen sunnitud valima selle nuki järgi ning käimine on selle tulemusena raskendatud ja inetu on ta ka. Viimasel ajal on hakanud veelgi rohkem valu tegema. Sooviksin teada, kas seda on võimalik opereerida, kas sellise operatsiooni maksab kinni haigekassa ning kui pikad võivad sellisel juhul olla operatsiooni järjekorrad.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

"Kukekannuse"haigus asub siiski kanna all.Jala siseküljel on ka mitu võimalust luunuki väljavõlvumiseks ja kõige levinum koht on sisekülje eesosas,millist haigust nimetatakse sissekaardunud suurvarbaks.Ka sellise operatsiooni maksab kinni haigekassa.Riigihaiglates võivad järjekorrad olla paarist nädalast paari kuuni.

dr.Kaidu Meitern