Põlvevalud 18.09.22 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere.
Põlved valutavad umbes kolm kuud juba. Olen tarvitanud valuvaigistit xeforapid, määrinud voltaren geeliga.Ei ole aidanud. Algul hakkas valutama parem põlv, kuu hiljem ka vasak ja vasaku põlveõnnal teeb ka valu. Mida peaks tegema, et valust vabaneda.

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Soovitan jätkata vajadusel määratud valuraviga. Öösel soovitan põlvede vahel kasutada patju, et leida põlvedele sobivam asend. Lisaks on vajalik kerge jõutreening ja liigutamine, mis valu ei ärritaks, näiteks jalgrattasõit või ujumine. Igapäevaselt teha järgmisi koduseid harjutusi valu vabas ulatuses (20-30x; 2-3x/päevas):

* Selili põlvede sirutus-painutus
* Selili sirge jala tõsted
* Selili puusatõsted
* Külili sirge jala tõsted küljele (mõlemal küljel)
* Kõhuli sirge jala tõsted taha

Soovitan täpsemate juhiste saamiseks ja harjutuskava kohandamiseks pöörduda füsioterapeudi vastuvõtule.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut