Põlvemeniski rebestus 25.09.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

2 aastat tagasi oli mul libisemise tagajärjel pölvemeniski rebestus, mis paranes kaua ja andis aeg-ajalt tunda ilma muutusega, vahel oli valus trepist üles- alla minna, joosta ja kükitada eriti ei saanud. Kasutasin valu leevendamiseks Fastum-geeli. Nüüd, andis pölv endast väga tugeva valuga märku peale üliaktiivset tantsuöhtut, äkki käis mingi krõps ja iga liigutus tegi valu. Järgmisel päeval oli võimatu trepist üles-alla käia, kuid rahulik aeglane kõnd oli valutu. Nüüd, 2 päeva hiljem tundub, et pölv hakkab jälle paranema. Küsin, kas on mingit lootust veel et saan kunagi joosta, normaalselt liikuda ilma et peaks põlve peale pidevalt mõtlema. Kas on lootust ka ilma opereerimata seda kuidagi terveks ravida.

Ette tänades!

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Kirjelduse järgi tundub,et tegemist on tõesti meniski rebendiga.Operatsioonist hoidumist ei pea ma õigeks,kuna katkine liikuv meniski osa on tugevam kui liigespinna kõhr ning kulutab sellesse augu.Liigeskõhr aga täiväärtuslikuna ei taastu.Operatsiooni ei ole põhjust karta,artroskoopiline operatsioon on väga säästev ja taastumine on kiire.

Lugupidamisega A.Eller