Probleem hüppeliigesega 06.01.04 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!

Umbes kuu aega tagasi vigastasin hüppeliigest, kusagil kahe meetri kõrguselt hüpates. ilmselt lihtsalt halb maandumine. igatahes, järgmine päev ühe jala peale toetuda absoluutselt ei saanud (ja ühe jala peal hüpates oli ka parem kui haige jalg oli ette suunatud, mitte taha, vastasel korral oli lihtsalt eriti valus). käisin traumapunktis, tehti röntgen, luu oli korras, arsti väitel oli hüppeliiges kannatada saanud.

Praegu, kuu aega hiljem lonkan ikka veel, kuna normaalselt käia oleks lihtsalt valus. Jalg on pisut paksem ka veel külgede pealt (mitte küll palju), ei tundu küll et tegu suure nüüd paistetusega oleks, alguses oli tunduvalt hullem, praegu on jala kuju juba päris hea, mitte küll ideaalne, tõsi. Määrimiseks kasutan fastumit. kuu aja jooksul ilmselt kolm tuupi ära tarvitanud. Alguses kasutasin ka liotonit, kuna siis oli jalg ka sinine ja kunagisest kannapõrutusest oli meele jäänud, et igast hematoomide ja asjade raviks on just see hea.

Küsimus olekski, et...kaua taolise vigastuse paranemine aega võiks võtta ja mis oleks kõige tõhusam ravi? Lihtsalt ei ole enam üldse tahtmist longata....

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Eks Te peaksite tarvitama 1nädal põletikuvastaseid tablette(ibuprofeen) ja tegema ravivõimlemisharjutusi hüppeliigesele.Kui ei lähe kuu aja jooksul paremaks,siis näitama ortopeedile.Tegemist võib olla ka kõhre vigastusega(näitab MRT uuring).

Paranemist soovides,dr,K.Meitern