Kand 16.05.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere

Kas on tavaline, et kandluumurru tõttu kipsis olev jalg on pidevalt paistes? Kui kaua võtab aega kandluumurru paranemine? Millised ohud võiksid kaasneda kipsi varasema eemaldamisega, kui arst ette näinud (8 nädalat)? Kas selline murd võib ka hiljem tunda anda?

Tänan!

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Kõik sõltub murru tüübist ning kuidas on õnnestunud paigaldamine.Turse on iseloomulik algul(1 nädal),õige režiimi puhul peaks taanduma.Kipsi varasel eemaldamisel on oht kasvamata murru nihkumisele ning hiljem võib välja kujuneda pöia pikivõlvi lamenemine (lamppöid),mis annab pidevaid valusi ja vaevusi.

Lugupidamisega A.Eller