Kontsade kandmine 18.04.16 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere! Mul oli parema jala sääre-ja pindluumurd, seal pekse osas. Kipsi vale asendi tõttu säärelihas ja kannakõõlus lühenes ja kand maha ei läinud. Praeguseks hetkeks küll pika taastusraviperioodi järel saan kanna maha, aga liigun longates, sest jalalaba liikuvus ei ole veel piisav.

Minu küsimus on pigem see, et kas ma tohiksin erandjuhtudel lühiajaliselt kanda ka nt kiilkontsaga kingi - kui on mõni pidulik üritus, siis ei taha väga longata. Toas ma juba korra proovisin, kontsaga kingaga tuleb kõndimine paremini välja. Taastusravi füsioterapeut küll paar kuud tagasi ütles, et kontsaga ei tohi enne käia, kui jalg korras, aga tol hetkel mul veel kand üldse maha ei läinudki.

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Arvan, et lühiajaliselt madalat kontsa kanda ei ole probleem. See ei tohiks küll taastumist pikendama või kuidagi moodi halvasti mõjuda.

Parimat,
Priit