Kontsade kandmine 18.04.16 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere! Mul oli parema jala sääre-ja pindluumurd, seal pekse osas. Kipsi vale asendi tõttu säärelihas ja kannakõõlus lühenes ja kand maha ei läinud. Praeguseks hetkeks küll pika taastusraviperioodi järel saan kanna maha, aga liigun longates, sest jalalaba liikuvus ei ole veel piisav.

Minu küsimus on pigem see, et kas ma tohiksin erandjuhtudel lühiajaliselt kanda ka nt kiilkontsaga kingi - kui on mõni pidulik üritus, siis ei taha väga longata. Toas ma juba korra proovisin, kontsaga kingaga tuleb kõndimine paremini välja. Taastusravi füsioterapeut küll paar kuud tagasi ütles, et kontsaga ei tohi enne käia, kui jalg korras, aga tol hetkel mul veel kand üldse maha ei läinudki.

Arst vastas:

Priit Ailt

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Arvan, et lühiajaliselt madalat kontsa kanda ei ole probleem. See ei tohiks küll taastumist pikendama või kuidagi moodi halvasti mõjuda.

Parimat,
Priit

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Füsioteraapia

ranne

Naine, 34a.

Kõva muhk randme siseküljel (pöidlast allpool). Väga valus teatud

liigutustel (käepöörded, raskuste kandmine peopesal). Rippuvas

asendis ...

Vastas dr Andres Kukner

Tere. Vohand randmel võiks olla tavaline ganglion . Pole välistatud aga ka mõne teise haiguse esinemine. Soovitaksin Teil pöörduda kirurgi või ka ortopeedi vastuvõtule.

Loe edasi

spordivigastus

Tere! Kas Te võiksite anda nõu, mida teha hüppeliigese välja väänamise korral?

Tänan.

Vastas dr Aalo Eller

Oluline oleks teada,kas tegemist on osalise või täieliku liigese sidemete rebendiga.Kindlasti on näidustatud esimesel 2 päeval külma aplikatsioonid(20-30 min korraga).Toetava ortoosi või sideme kandmine ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi