Valu kanna siseküljel ja tallas 12.12.15 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!
Nimelt on selline probleem, et aasta tagasi ühel pikemal jooksutrennil lõi talda järsk terav valu. Alates sellest korrast esineb vahete vahel pikematel distantsidel sama mure. Kerge paistetus esineb kanna siseküljel alates probleemi tekkimis ajast.
Algul arvasin, et tegu võib olla nn kukekannusega kuid sümptomeid lähemalt uurides leidsin internetist sellele probleemile täpsema diagnoosi nimega Tarsal Tunnel Syndrome, mille eesti keelset terminit ma kahjuks ei tea. Kuid antud haiguse sümpomid ühtivad üpriski täpselt minu murega.
Mis võivad olla antud murele lahendused ning kas on lootust enam kunagi valuvabalt pikemaid distantse joosta?

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Arvan, et probleem on lahendatav, kuid vajab komplekset ravi.

Alustama peaks jooksujalatsite hindamisest, kas need on kulunud ja kas nad üldse sobivad Teie jalaga ja jooksutehnikaga. Teiseks tuleks igaks juhuks käia ortopeediliste taldade uuringutel, näiteks Gadoxis.

Juhul kui seal selgub, et üks jalg on oma koormusjaotuvuselt erinev, saab seda tallaga korrigeerida. Kolmandaks tuleks hetkel valu ja treeningpiirangute korral teha elektriravi kuur, näiteks ultraheli või laser.

Kuuri ajal tuleks treeningkoormust jälgida, et samal aja ei teeksl endale taas haiget. Hea efekti annab ka tennis- või stressipalliga tallaaluste lihaste pidev masseerimine.

Terapeutilise harjutuse kohapealt tuleks tugevdada taldmisi lihaseid. http://www.thera-bandacademy.com/elements/clients/images/TB-foot-toeflexion-1-2__111505_003815.jpg näiteks kummilindiga varvaste painutamine ja hüppeliigese sirutamine.

Priit