paistes ja valulik sõrm 25.02.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,

olen oma murega käinud nii traumatoloogi kui reumatoloogi juures - lahendust probleemile pole paraku saanud. Nimelt on mu parema käe (pöidlast järgmine) sõrm paistes ja valulik, seda nüüd juba pool aastat. Töötan kontoris, kasutan palju arvutit. Paistetus ja valu on kõige tugevam käelaba ja sõrme vahelise liigese juures. Lisaks sellele, et selline jäme näpp inetu on ja valulikkus häiriv, segab see ka juba kirjutamist. Samuti on raskusi (eriti hommikuti) kohvitassi ja muude esemete hoidmisega.

Mõned kuud tagasi võetud vereanalüüs näitas küll kerget põletikku, aga reumatoloog arvas, et põhjus on siiski lihaste ülekoormuses.

Kuidas lihaste ülekoormust leevendada (lisaks sellele, et arvutiga katsun koormata teisi sõrmi, samuti olen määrinud küll "spordisalvidega", aga pärast korralikku põranda- või nõudepesu, külma käes viibimist ei ulata jälle näpuots peopesani paenduma) ja mis valdkonna arsti juurde ma pöörduma peaksin?Ette tänades.Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!Te peaksite pöörduma ikkagi ortopeedi või käekirurgi poole.Kui häda on nii pikka aega olnud ja ravi ei ole tulemusi andnud,tuleks lasta teha ka rö-pilt,et selgusele jõuda,kas liiges on ka haaratud.Paranemist soovides,dr.Kaidu Meitern

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Füsioteraapia

Parema käe sõrme vigastamine

Tere
Vigastasin aastal 2002 (suvel) pallimängus parema käe pikimat
sõrme - röngenpilt näitas mõra ja sõrm pandi mitmeks nädalaks
kipsi (fikseeriti koos nimetisõrmega). Pall tabas sõrme ...

Vastas dr Kaidu Meitern

Tere!

Kui nii pika aega sõrm terveks ei saa,tuleks seda ortopeedile(parem käekirurgile )näidata.Ju seal sai vigastada ka liigeskapsel,kõõlus.

DR.K.Meitern

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: