Neljas sõrm lukustub. 18.08.22 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Kevadel tekkis küünarliigesesse valu, arvatavasti põrutuse tagajärg. Otseselt ei valutanud aga kuskile pihta minnes oli päris valus. Umbes mais (täpselt ei mäleta) hakkas lukustuma neljas sõrm. Valu sõrmes ei ole ja ei ole ka paistes, kui pidevalt sõrme liigutada siis lukustumine isegi kaob. Kui aga sõrmele anda pikemalt puhkust või panna ortoos, siis uuesti lukustub.
Viimane aasta olen tegelenud õmblemisega 4-7 tundi päevas.
Artroosi ei ole ka suguvõsas olnud.
Kas küünarliigese trauma ja sõrme vahel võib olla seos?
Kas ilma uuringuteta on mõistlik UH-hormoon ravi teha, ehk on mingeid teisi võimalusi veel?
Mis see üldse olla võib?

Tänades.

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Antud juhul ei ole ilmselt küünarliigese valu ja sõrme lukustumine seotud. Küünarliigese siseküljel asuv närv võib küll põhjustada IV ja V sõrme surinaid (mida tundsite), kuid sõrme lukustumine on seotud lokaalselt kõõluse/kõõlustupe probleemiga. Raviks kasutatakse sageli ortoosi, harjutusi ja hormoonsüsti, mis kõõluse vabastab. Lukustuv sõrm võis tekkida ülekoormusest - õmblemisest. Kuna valu ei ole, soovitan sõrme pidevalt päeva jooksul painutada, lisaks kergelt sirutusse venitada ja treenida patsikummiga sõrmede avamist/sirutamist. Soovitan järgida arsti nõuandeid ja jätkata pakutud raviga. Lisa uuringuid tegema ei pea.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut