hüppeliigese vigastus? 29.01.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Olen 28a sportlike eluviisidega meesterahvas.Paar nädalat tagasi libastusin jääl ja väänasin oma vasakut hüppeliigest.Olen seda korra varemgi väänanud, kuid siis on paistetus alanenud ja rohkem valu pole teinud. Nüüd aga väike paistetus püsib ja hüppeliiges teeb käimisel valu. Kasutan küll põletikuvastast kreemi (ketoprofeen), külmakotti, kuid paistetus ei alane. Suuri koormusi pole jalg saanud. Mida edasi teha? Luumurdu ei tohiks olla, käia saan ja üldiselt ei valuta. Aga paistetus püsib. Mingi põletik ikkagi sees liigeses? Kuhu pöörduda?

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Lisaks nimetatud ravimisele tuleks võtta ka Ibuprofeeni 400 tablette(saab ilma retseptita) 3X päevas 5päeva.Kui ka see ei anna tulemusi,tuleks pöörduda ortopeedi poole(sisekesta põletik,kõhrekahjustus liigespinnal?).

Paranemist soovides,dr.Kaidu meitern