Põlve- ja hüppeliiges 03.02.04 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Olen 58 aastane naine, kes on olnud aastaid hädas oma liigestega. Nooruses põdesin luutuberkuloosi,mille tagajärjel jäi osalise liikuvusega vasak hüppeliiges ja hiljem ka vasak puus. Põlvedega on olnud samuti kaua aastaid probleeme. Vasaku puusa liiges on asendatud proteesiga ja see toimib väga hästi. Vasaku põlveliigesega olen olnud ka teie juures ravil ja praegusel hetkel see ei tee väga suurt valu, on vaid halva liikuvusega. Valulikum on parem põlv. Praeguseks on tohtrid soovitanud tungivalt ära vahetada mõlemad põlveliigesed. Olen kaalunud nii poolt kui vastuargumente ja ikkagi veel hästi ei tahaks riskida. Nüüd on muutunud valulikuks vasak hüppeliiges, eriti kui hakkan liikuma, hiljem juba valu annab järele ja ei takista ka käimist. Kas on mõtekas konsulteerida veel kord ortopeediga, et leida võimalus hüppeliigese raviks ja kui ikkagi veel liikuda saab, mitte opereerida praegu põlvi. Kasutan iga päev DICLAC tablette, aga ega neist suurt kasu pole. Kas on mingit uuemat ja efektiivsemat rohtu?

Lugupidamisega M.K

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Proteesi operatsioon on suur asi ja seda soovitust küll kirja järgi ei saa anda-tuleb vaadata liigese funktsiooni ja näha Rö-pilti.

DR.K:Meitern