Põlve valu välisel küljel 09.05.16 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,

Mõningatel kordadel peale jooksimist ja jooksmise ajal esineb terav valu põlve välisel küljel. Istudes põlv endast märku ei anna, kuid peale vajutades ning kõndimise alustades on tunda.
Üldjuhul valu kaeb 2-4 päeva pärast aktiivsust.

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Põlve väliskülje valu koormusel (jooksmisel) ja selle järgselt on reeglina tingitud pinges reie väliskülje lihastest-kõõlustest. Neid on endal kõige parem foamrolleriga rullida või venitada.

Teiseks tuleks üle vaadata oma jalatsid. Juhul kui labajalg ja/või hüppeliiges jooksmisel läbi vajuvad, võib mõju olla ka põlvele. Soovitan www.jooksuekspert.ee

Märksõnad, mida võid internetist otsida: "it band syndrome for runners"; "it band roller"; "glutes foam roller".

Edu,
Priit