Valu hüppeliiges ja pöia juures 26.02.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere

Umbes kuu aega on mul parema jala hüppeliigese ja pöia juures liikumisel valu. Mõni päev annab valu tunda aeg-ajalt, aga mõnel päeval on valus iga samm, mida astun. Valu on siis selline, et hakkan kõndides lonkama. Lisaks on öösel valutanud selle sama jala põlve juurest.
Olen määrinud Diclac geeli. Hetkel ei ole aru saanud, et see väga valu leevendaks.
Millega võik tegemist olla? Mida teha?

Ette tänades
Merle

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Raske öelda millega võib tegu olla, kuna ei ole olnud traumat ja valu esinemisel ei ole selget seost mingi tegevusega. Esialgu soovitan proovida talla aluste piirkonna mõjutusi:

https://www.youtube.com/watch?v=8u5I-ipWSYc&ab_channel=PeakFormHealthCenter

Või pöörduda www.laineravi.ee

Võimalik, et valu on tingitud ka jalatsitest, ehk kui olete just uued muretsenud või vanad on "ära vajunud", siis tasuks ka need sellise pilguga üle vaadata ja testida, kas jalatsi valik muudab valu esinemist.

Priit Ailt