valud päkas 14.01.04 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!

Tüdruk, 12 aastane, kes tegeleb kergejõustikuga, kurdab pidevalt, et jooksmise ja hüppamise ajal on parema jala päkas valu. Kohaliku traumatoloogi juures sai tehtud röntgen ning selgus, et varvaste kõhredes toimuvad "ealised muutused" (ei oska täpsemalt väljendada diagnoosi) ja tuleb hakata kandma ortopeedilisi ravitaldu. Nüüd on laps neil 3 kuud kandnud aga midagi muutunud ei ole. Trennis käib edasi ja vastavalt arsti soovitusels teeb niipalju, et ei oleks valus. Mis peaks tegema? Kas külastama mõnda teist spetsialisti?
Tänan vastuse eest, mures ema.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Lisaks võiks teha harjutusi tallalihastele:varvastega mööda põrandat keha edasitõmbamine.varvastega kopika,pliiatsi maast tõstmine jne.Muidu olen sama meeltKui valu kestab edasi,tileks teha rö-pilt,et välistada väsimusmurdu.

Paranemist soovides,dr.K.Meitern

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Füsioteraapia

Valu päkas

Tere!Tegelen väikest viisi rahvaspordiga - jooks, rattasõit. Viimasel ajal on peale trenni ja ka vahel suvalisel ajal löönud terav valu päka sisse ja sealt läheb valu edasi suure ...

Vastas dr Kaidu Meitern

Tere!Eks võib kindlasti esmalt oma jalanõud üle vaadata.Veel võiks soovitada elastse sidemega kinnisidumist mõneks ajaks.Kui need abinõud ei aita,tuleks arsti poole pöörduda.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: