põlveliigese vaevused 23.05.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 53 a naine. Poolteist kuud tagasi jäi mul ühe jala põlveliiges kangeks ja valulikuks. Mingit otsest traumat polnud, kuid jalg sai ettevaatamatu liigutuse tõttu põlveõndlast venitada. Peale istumist püsti tõustes oli põlveliiges kange ja jala sirutamisel kiirgas valu põlveõndlasse; paistetust ning hommikust jäikust ei esinenud. Määrisin salvidega ja võtsin mõned päevad Ibuprofeni. Läks mõnevõrra paremaks, kuid tuleb olla väga ettevaatlik - nagu jalg natuke viltu läheb, tulevad valulikkus ja kangus tagasi. Viimasel ajal esineb valu ka põlvekedra siseküljel, eriti põlve koormamisel, seal on ka katsumisel valus punkt. Kas peaksin tegema läbi ühe korraliku Ibuprofeni kuuri? Kuidas suhtuda Vitafonisse (ajakirjanuses on sellele aparaadile päris palju reklaami tehtud)? Tänan!

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Teil oleks vaja Rö-grammi põlveliigeset seistes kahes suunas ning seejärel näidata end ortopeedile.Kahtlustan Teil artroosi esimesi ilminguid.Ibuprofeeni soovitan küll kasutada kuni tunnete olulist paremust.Vitafoni ei soovita enne ortopeedi konsultatsiooni kasutada.

Lugupidamisega A.Eller