ortopeediline 24.04.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 65a. naine. Parema labajala suur varvas kõver (nn kitsa kinga lugu) juba ammu, kuid ei ole väga valu teinud. Kuid labajala peale tekkis luuline(?) kühm paar aastat tagasi, mis on valus (vahel väga), jalatsite valik seetõttu raskendatud. Praegu iga samm väga valus. Lisaks tekkis sel talvel sama jala pahkluule punane püsiv laik, säär on paistes, vahel väga. Ma ei saa aru, kas need hädad on omavahel seotud või mitte. Minu arvamus, et labajala deformeerunud kondid pitsitavad veresooned kinni, et sellest säär paistes jm. Veresoontearsti arvamus: võibolla on olnud säärel veresoonte põletik, selle tagajärjel on see punane laik. Ravimid: diclofenac 40 kapslit, Lioton ja Troxevasin salvid ning Cutivate kreem säärele. Kuna olin ka gripis, siis DOXY-M-ratiopharm tabletid. Keegi ei ütle kindlat otsust, kas oleks vaja operatsiooni või midagi muud. Kardan säärele haavandi teket. Vahel juba lonkan, sest iga liigutus on valus. Eriti praegu. Lisaks on muid hädasid ka, hullem muidugi diagnoositud osteoporoos. Vabandan liiga pika kirja pärast, kuid võtsin aluseks eespoololeva juhendi. Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Kas Teie labajalga on näinud ortopeed?Kas Teil on labajala võlvide toed olemas?Kas labajalast on tehtud Rö-grammid?Ainult Teie jalga ja Rö-gramme

nähes saan öelda Teid rahuldava vastuse.Osteoporoos ei ole selle asja juures

see kõige hullem,ärge laske end sellest väga häirida.



Lugupidamisega A.Eller.



Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Füsioteraapia

põlve valu

Käinud opil keila ortopeedias ühe põlvega,ei leitud eriti midagi,ainult õlitati miskit seal põlve sees.teine põlv valutab viimasel ajal päris tihti,põlve peal tulevad veresooned välja ja aegajalt on põlvel ...

Vastas dr Kaidu Meitern

Tere!

Arvatavasti on tegemist liigespindu katva kõhre põletikuga.Tehke 2-3 2kuulist kuuri paar aastat glükoosamiini(Ultra-Gel) sisaldavate toitelisanditega.

Dr.Kaidu Meitern

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: