Biopsia tõlgendamine 31.01.24 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Sooviksin abi tulemuste tõlgendamisel,

parem sagar Klaasil palju ultraheli geeli. Klaasil: verd,rohkesti lümfoidseid rakke, üksikuid hiidrakke, vähesel hulgal onkotsüüte, follikulaarepiteeli rakke. paar kuhjunud, erineva tuumasuurusega rakkude kogumikku. VBT: Veidi lümfoidseid rakke.

Mis arvate? Millega tegemist on?

Ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks nii lihtsalt tsütoloogilise uuringu interpreteerimine ei toimu. Mida võib öelda, on see, et otseselt halvaloomulise kasvajaga tõenäoliselt tegemist ei ole. Lümfoidsed rakud võiksid viidata autoimmuunsele türeoidiidile. Täpsema selgituse annab Teile biopsia määranud arst.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.