Biopsia tulemus 16.12.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Biopsia tulemus:
Kilpnäärme parema sagara peennõelbiopsia, 5 klaasi (LG värving).
Leidub verd, üksikuid follikulaarepiteeli rakke. Epiteeli hulk ei ole adekvaatseks hindamiseks piisav.
Bethesda diagnostiline kategooria: I Mittediagnostiline. Klaaside arv kokku: 6

Arsti pole veel kâtte saanud ja olen mures et ei tea mis sõlmega on tegemist (hea/halb) Kas see tähendab et pean uuesti biopsia tegema?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks Teile tehtud biopsia ei õnnestunud - saadi adekvaatseks hindamiseks liiga vähe materjali. Tõenäoliselt on biopsiat vaja tulevikus korrata. Kas seda teha kohe või mõne aja möödudes, otsustab Teie arst.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.