Primaarne hüperparatüreoos? 14.11.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Vereproovi näidud näitavad, et PTH on 10,7 pmol/l, kaltsium (ioniseeritud) 1,36 mmol/l (enne rauapreparaatide võtmist oli tulemus 1.47) ja kaltsium 2,68 mmol/l. Kas on alust muretsemiseks või pigem on näidud korras?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Näidud on veidi normist kõrgemad. Vajalik oleks konsulteerida endokrinoloogiga. Perearst annab Teile saatekirja või pöördute eravastuvõtule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.