Ozempic 07.11.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Võtsin kasutusele Ozempicu, aga tekkis küsimus, et põdesin 3-4 aastat tagasi pankreatiiti. Kas on ohtlik võtta Ozempicut

Tänud

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui pankreatiit oli seotud alkoholi liigtarbimisega ja Te praegu alkoholi ei tarvita, siis on risk pankreatiidi ägenemiseks väike. Kui pankreatiidi põhjused olid teised, siis on Ozempicu kasutamisel teatud risk uueks ägenemiseks olemas. Kui tunnete kõhus valu või tekib kõhulahtisus või oksendamine, tuleb Ozempicu süstimine koheselt lõpetada ja pöörduda perearsti poole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.