Diabeet 2 tüüp, ravimid. 11.01.22 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mul on 2 tüüpi diabeet, ravim metformiin 500 mg 3 korda päevas, on veel ülekaalulisus, maksa rasvumine, märkasin, et hommikul on suhkru tase kõrge 8-9, päeval 6-7,õhtul pärast sööki 9-12, ehk tasub proovida teisi ravimeid? Endokrinoloog soovitas Ozempikut ülekaalulise vastu,aga kas ta langetab suhkrutaset? Võib olla on veel uuemad ravimid?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Diabeedi ravi osas peaksite ikka oma endokrinoloogiga nõu pidama. Ozempic ongi eeskätt ikka diabeedi ravim ja veresuhkrut parandab see kindlasti. Kaalu langetav toime tuleb sinna juurde. Lisaks on veel mitmeid uuemaid suukaudseid ravimeid. Teile sobiva kombinatsiooni diabeediravimitest paneb kokku Teie tervisenäitajaid ja haiguslugu tundev arst - perearst või endokrinoloog.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.