Eelmise küsimuse cushingu vastus 29.09.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Eelmise küsimuse vastuse vastus. Vererôhk ja suhkur mul korras. Ainukene sümptom, mis veel vôibolla on, on venitus armid. Lisan pildid. Kas need tunduvad cuhsingule iseloomulikud vôi on need tavalised venitusarmid kaalu tôusust? Votsin juurde umbes 15kg

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Pildi järgi on raske konkreetselt vastata, peaksin ikka Teid ennast nägema.
Pigem ikkagi venitusarmid kaalu tõusust. Kui kahtlused püsivad, võib ju endokrinoloogi vastuvõtul ära käia. Kasvõi mõnes erakliinikus, kus saatekirja ei nõuta ja järjekorrad on lühikesed. Kogenud spetsialisti silm oskab haigust märgata kui see olemas on.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.