Kilpnäärme analüüs-ravimi annuse õigsus. 22.08.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,küsiksin vereanalüüsi vastuste kohta.
TSH oli 11,41 Referentsväärtus 0,4 -4,0
ft4 oli 11,1 pmol/l Referentsväärtus 9,0-19,0
ft3 oli 3,22 pmol/l Referentsväärtus 2,40-6.00
Kas peaksin L-tyroxini annust suurendama 175 le .Praegu võtan 150.
Analüüs tehtud 15 aug.(Uuemat versiooni tablettidest hakkasin tarvitama mai lõpust(u 27 mai).)
Kas võib ka sellise vastuse puhul mõelda,et äkki on sõlmed vm kilpnäärmes(kõrvad
vm ka kohisevad.Vererõhk korras) .Perearst ei taha ultrahelisse saata.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TSH on tõepoolest liiga kõrge ja kuigi FT4 ja FT3 on normis, tuleks L-türoksiini annust tõepoolest suurendada 175 mcg-le päevas (võib võtta vaheldumisi 150/200 mcg päevas). TSH väärtus ei räägi midagi sõlmeliste või mistahes muutuste kohta kilpnäärmes. Kui Teil varemalt kilpnäärme ultraheliuuringut tehtud ei ole, siis korra elus võiksite selle igaks juhuks teha. Kui uuring on paar aastat tagasi tehtud, pole seda TSH muutuse pärast korrata vaja.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.