Lapse karvakasv 01.04.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Lapsel on minu arvates liigne karvakasv suu piirkonnas, seda on pannud lasteaias tähele ka lapsed ja talle on seda öeldud. Olen maininud ka lapse arstile seda, aga ta on vana ja ei näinud neid karvu seal suu ümber korralikult. Kas nende karvadega on võimalik midagi ette võtta? Kardan, et teda hakatakse norima nende karvade pärast ja ta juba küsis minu käest ka, et miks tal vuntsid on. Märkasin ka, et tal on hakanud jalgadel, kätel jne karvad kasvama.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Esmapilgul ei tundu olevat tegemist hormoonsõltuva karvakasvuga, kuid ammendavat vastust siiski üksnes pildi alusel anda ei saa. Soovitan paluda perearstilt saatekirja lastearsti või laste endokrinoloogi vastuvõtule. Laste endokrinoloogid võtavad vastu Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastehaiglas ja Tallinna Lastehaiglas, lastearstid peaksid vastu võtma igas maakonnakeskuses.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.