Alatalituse ravi 23.03.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul diagnoosiks pikemat aega kilpnäärme alatalitus. Vōtan L- tyroksiini 50mg minu TSH oli 6,4
Kas vōiksin rohtu ka rohkem vōtta? Teatav tekkinud ülekaal on häiriv ja tekkis küsimus, et kui suur annus on tulemuse saavutuseks lubatud.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tõenäoliselt võiks L-türoksiini annust mõnevõrra suurendada - soovituslik TSH vahemik noorte viljakas eas naiste jaoks on TSH 1-2,5 mIU/l. Teie vanuses pole selle numbrini jõudmine enam nii oluline, kuid normivahemikus 0,4-4,0 mIU/l võiks TSH olla küll. Samas ei lahenda see Teie kehakaaluprobleemi. Kehakaalu tõus on Teie puhul seotud vanusega (perimenopausaalses eas võtab naine keskmiselt 10kg juurde), pärilikkusega ja eluviisiga. L-türoksiin ei muuda neist teguritest ühtegi. Soovituslik L-türoksiini annus võiks esialgu olla 75mcg päevas, 2-3 kuu möödudes võiks uuesti määrata TSH ja kui on vajalik, võib annust edaspidi suurendada ka 100mcg-ni päevas.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.