pth kõrg 04.10.22 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

minul on lõigatud kilpnääre ära ja 2019 novembris ja nyyd on PTH näit 108 , millest se võib olla ja mida edasi peaks uurima

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
PTH on kõrvalkilpnäärme hormoon ja kilpnäärmega sel mingit seost ei ole. PTH ehk parathormoon reguleerib kaltsiumi ainevahetust ja nüüd tulekski kõigepealt kaltsiumi analüüs teha. Lisaks peaks määrama D-vitamiini, magneesiumi, albumiini ja kontrollima neerude tööd. Soovitan selleks pöörduda oma perearsti poole. Kui temal nõu otsa saab, suunab ta Teid endokrinoloogi vastuvõtule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.