Kas kilpnääre korrast ära 14.09.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Minul mureks tükitunne ja tatt kurgus. Perearst kahtlustas kilpnääret ja lasti teha analüüsid. Vereanalüüsi tulemuseks on TSH 0,34, fT4 12,6 ning PTH 10,1. Kas tegu võib olla ületalitlusega?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks ei tea ma selle labori normivahemikke, kus Teie analüüs tehti. Suure tõenäosusega ei ole siiski tegu kilpnäärme ületalitlusega - TSH ja FT4 on normi piirides (vähemalt PERH-is kasutatavate normivahemike alusel) ja kilpnäärme talitlus seega korras. PTH on hoopis kõrvalkilpnäärme hormoon, kuid selle väärtust tuleb alati vaadata koos kaltsiumi, D-vitamiini ja magneesiumi väärtusega, et otsustada, ka näit on korras või mitte.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.