Kiirabi mõõtis sõrmeotsast veresuhkrut peale 4,5 tundi söömist ja sai näiduks 6,3. Päeva jooksul ei ole tarbinud midagi magusKas selline veresuhkru näit 6,3 on normaalne? 17.05.22 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kiirabi mõõtis sõrmeotsast veresuhkrut peale 4,5 tundi söömist ja sai näiduks 6,3. Päeva jooksul ei ole tarbinud midagi magusat ja viimane toit oli umbes 200 gr ühepajatoitu. Kas selline veresuhkru näit on normaalne? Kas peaksin hakkama muretsema, kuna kehakaal on samu normist 7 kg kõrgem.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Selline veresuhkur on normaalne. Igaks juhuks võib muidugi perearsti juures oma tervist põhjalikumalt kontrollida lastes teha analüüsid hommikul tühja kõhuga ja veeniverest (peale veresuhkru näitajate ka näiteks kolesterooli ja kusihappe). 7kg ülekaalu on muidugi probleem, kuid vanusega seoses üsna tavapärane. Keskmine 60-aastane naine Eestis kaalub ca 76kg. Soovitan tervislikku toitumist ja jõukohast liikumist, saabuv koroonavaba suvi pakub selleks ohtralt võimalusi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.