Veresuhkru näidud rasedal 04.03.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen oma rasedusega 26+2 nädalat. Mõõtsin täna hommikul veresuhkrut, milleks oli näit 5,4. Eile õhtul enne sööki 5,2 ja u 1 h peale sööki 6,3.

Kas need on normaalsed näidud? Kas peaksin millegi pärast muret tundma?

Lugupidamisega

Katrin

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Arvan, et muretsemiseks ei ole põhjust. Soovitan siiski pöörduda rasedust jälgiva arsti poole, et vajadusel teha glükoosi koormuskats. Seda tehaksegi tavaliselt 24.-26. rasedusnädalal, mil platsentaarhormoonide taseme tõus suurendab rasedusdiabeedi tekke riski. Magusaga igal juhul liialdada ei maksa.
Tervitades,
dr. Anu ambos.