Raseda diabeet ja veresuhkru näidud 03.10.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mure veresuhkru mõõtmisel. Mõõtsin täna enne õhtusööki veresuhkrut ja näit oli 6,1, siiis mõõtsin uuesti teisest sõrmest ja sain uueks näiduks 6,4 ja kolmandal korral sain näiduks 6,6, kuna viimasest söömisest oli möödas kuskil 1- 1,5 h, siis mõõtsin uuesti 30min pärast, siis sain veresuhkru näiduks 5,5, teisel korral mõõtes sain 5,7 ja kolmandal korral oli näiduks 6,3.
Millest tekivad sellised erinevused? Kas erinevus saab tekkida sellest, et võtan verd liiga sõrme keskelt/tipust/äärest või siis olen ühest sõrmest liiga tihti verd võtnud?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kõik Teie poolt mõõdetud väärtused on normi piirides, suhkurtõbe Teil ei ole. Glükomeetri lubatud viga on +/- 1 mmol/l, seega on erinevatel mõõtmistel saadud erinevad tulemused igati lubatud vea piires.
Suhkurtõve osas on tegelikult diagnostilise väärtusega ainult tühjakühu veresuhkur (peale 8 tunnist paastu) ja sedagi mitte glükomeetri abil, vaid veeniverest määratuna.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.