Veresuhkru kõikumine ja halb enesetunne+ 04.03.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mind vaevavad erinevad sümptomid, eriti peale sööki (nõrkus, kerge pearinglus, ärevus, kiire pulss, säärelihaste kangus jne. Pole diabeetik aga mõõdan endal siiski väga tihti veresuhkrut ja see on väga kõikuv. kõrgeim mida näinud peale sööki on alla 10 ja madalaim 3,5 aga seda mitte kunagi hommikul tühja kõhuga vaid just söögikordade vahel. Olen testinud, et kui peale sööki langeb näiteks 4,5 siis mingi 15 min hiljem on jälle üle viie tagasi. Hommikul tühja kõhuga on ka alati 5,3- 5,8. Vahel on huvitav, et kõht tühi ja suhkur näiteks 5,5 ja 15 peale söömist langeb 4,5 ja siis hakkab jälle tõusma. On see tervel inimesel normaalne reaktsioon? Ja ka see, et vahel tuleb 2h suhkur alla normi tasemele, vahel aga kukub juba 1h peale sööki 4 peale. Minu küsimus on et kas minu halvad enesetunded on seoses veresuhkru kiire tõusu ja järsu langusega või pigem minu enda peas kinni ja tingitud ärevusest? Ja kas on mingit ohtu üldse sellest? Olen väga mure ja möödan päevas väga palju, kuna pidev hirm sellepärast.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kõik Teie poolt mõõdetud veresuhkru väärtused jäävad normi vahemikku ja veresuhkru kõikumine vahemikus 3,3 - 7mmol/l olenevalt söögist, füüsilisest koormusest, stressi tasemest jne. on täiesti normipärane ega põhjusta mingeid vaevusi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.