Diabeet? 13.09.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Käin jooksmas ning pärast jooksu hakkab umbes tunni pärast paha, kõhus nagu keerab ja iiveldab. Perearst soovitas pärast jooksmist võtta midagi, mis tõstaks veresuhkru taset. Olen võtnud pärast jooksmist glükoosidropse ning see probleem on saanud mõningal määral leevendust, kuigi suurema pingutuse korral on vahel ikkagi veidi halb olla pärast jooksmist. Küsimus, kas sellised sümptomid võivad viidata suhkruhaigusele?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Sellised sümptomid ei viita suhkruhaigusele. Glükoositropsid ei ole kindlasti suhkurtõve ravi, perearst soovitas neid eelkõige energiapuuduse leevendamiseks. Igaks juhuks võiks korra mõõta veresuhkru väärtust peale trenni, kui enesetunne halveneb, et näha, kas see pole viimati liiga madal (mitte kõrge, nagu suhkruhaigetel). Pigem soovitan teha seedetraktiuuringud.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.