Kas võib olla endokrinoloogiline probleem? 11.09.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen lugenud uurimusi, kus on leitud seos väikelapseealiste tüdrukute atüüpilise mänguasjaeelistuse (tüdrukud eelistavad nt nukkudele mänguautosid) ja sünnieelse androgeenide liia vahel.
Tütar mängib peamiselt autode ja muude mängusõidukitega, nukkudega üliharva. Muud iseäralikku pole, ehk veidi keskmisest tugevam karvakasv alaselja piirkonnas. Kas teda oleks vaja testida nt kongenitaalse adrenaalse hüperplaasia kergema vormi suhtes?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tegelikult eelistasin ka mina ema ja vanaema sõnade kohaselt autosid nukkudele - tõenäoliselt on sellise käitumise variandid üsna levinud. Karvakasv on ehk veidi tõsisem viide. Kahjuks tegelen mina oma praktikas ainult täiskasvanutega ja haruldaste endokriinhaiguste diagnoosimise lapseealisel jätaksin meelsasti kolleegide lasteendokrinoloogide hooleks. Lasteendokrinoloogid töötavad nii Tallinna Lastehaiglas kui ka TÜK-i Lastehaiglas ja neil on ka vastuvõtud polikliinikus. Arutage karvakasvu probleemi perearstiga ja võtke vajadusel saatekiri lasteendokrinoloogi vastuvõtule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.