LH ja FSH tase 03.11.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Seoses üksiku tsüklihäirega pöördusin naistearstile, kes andis saatekirja analüüsidele.
Analüüsid on antud tsükli 2.päeval
Analüüside vastused:
TSH 1,04
FT4 12,3
FT3 4,76
FSH 5,5
LH 18,27
Östradiool 829
Prolaktiin 437
Testosteroon 1,5
Suguhormoone siduv globuliin 57
Vaba androgeeni indeks 2,7

Kas suurenenyd LH väärtus võib viidata ajuripatsi kasvajake ja kas MRT on näidistatud?

Tänan ette!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kõrgenenud LH ei viita ajuripatsi kasvajale ja MRT pole tehtud analüüside alusel näidustatud. Täpsemalt seletab analüüside vastused Teile lahti need määranud günekoloog.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.