kas kilpnâârme alatalitus vôib pôhjustada, mitte rasestumist?? 13.01.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kirjutas siis kûsimusega et kas kilpnâârme alatalitus vôib pôhjustada mitte rasestumist, võttan ka ravimit l-tyroksini, nûúdseks juba ûle aasta.
Aitâh ette âra.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui hüpotüreoos on kompenseeritud s.t. L-türoksiini annus on piisav ja kilpnäärme hormoonanalüüsid korras, siis ei tohiks rasestumisega probleeme olla.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.