Kilpnäärme antikehade näit 12.12.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Günekoloogil tehti muuhulgas kilpnäärmenäitajate vereanalüüs. Mõned antikehade näidud olid kõrged, arst ütles, et edaspidi peaks lihtsalt kontrollima, kuna võib tekkida alatalitlus.

Kas peaksin minema endokrinoloogile täpsemateks uuringuteks? Kas oskate seda vajadust hinnata analüüsitulemuste väljavõttest:

Kilpnääret stimuleeriv hormoon seerumis/plasmas* 1.57 mIU/L (0.30 .. 4.20)
Türeoidperoksüdaasivastane IgG seerumis/plasmas ↑ 46 kIU/L (<34)
Prolaktiin seerumis/plasmas* 330 mU/L (102 .. 496 66706)
Vaba türoksiin seerumis/plasmas* 16.1 pmol/L (12.0 .. 22.0)
Türeoglobuliini vastane IgG seerumis* ↑ 910.7 IU/ml (<115.0)

Eriti murelikuks teeb viimane näit, mis on oluliselt kõrgem lubatust.

Ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tegemist on kroonilise autoimmuunse türeoidiidiga. Hetkel on tehtud analüüside alusel kilpnäärme talitlus normis. Siiski on Teil talitlushäirete risk u. 10 korda kõrgem kui neil, kellel antikehade tiiter on madal. Seepärast on soovitav kilpnäärme talitlust edaspidi kord aastas kontrollida. Teha võib seda perearsti juures. Seni kuni kilpnäärme talitlus on normis, te mingit ravi ei vaja ja endokrinoloogi poole pöörduma ei pea. Talitlushäire tekkimisel suunab perearst Teid endokrinoloogi vastuvõtule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.