Vereanalüüsi järgi õde ütles, et on kilpnäärme põletik 25.01.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Viimasel ajal tundsin, et olen väsinud, jõudu on kuidagi vähe.
Toitun tervislikult, tarbin pjuur- ja puuvilju, ei söö punast liha, söön kala, kalatooteid, pähkleid, juustu, muna. Ei ole vegan. Tegelen aktiivselt spordiga. Ei suitseta, joon ainult konjakit.
Käisin kliinilist verd andmas ning täna õde ütles, et vereanalüüs on korras, s.t. et suhkur, hemoglobiin, raud, kolesterool on normis. Aga näitab kilpnäärme põletikku, see näit on 806.
Mida see võiks tähendada ja millest tingitud. Olen siin kerges paanikas.
Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärmevastaste antikehade kõrge tiiter viitab pärilikule riskiseisundile - kroonilisele autoimmuunsele türeoidiidile. Toitumine, konjak ja sport ei puutu üldse asjasse. Tegemist on päriliku immuunsüsteemi veakesega, mille tõttu toodetakse organismis kilpnäärmevastaseid antikehi. Kõrge antikehade tiitriga inimestel on teistega võrreldes kümme korda suurem risk kilpnäärme talitlushäirete (üle- või alatalitluse) tekkeks. Kui praegu on kilpnäärme hormoonid korras ja talitlushäiret ei ole, ei vaja Te mingit ravi. Tulevikus on siiski soovitav perearsti juures kord aastas kilpnääret kontrollida, et võimalik talitlushäire varakult avastada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.