östradiool 05.06.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere

minu vere analüüs näitas östradiooli taset 33 pmol/L. (Testosteroon oli 16 nmol/L)
Norm peaks vist olema 40-160 vahel. Millest tingituna östradiooli tase võib langeda, ja mis selleks tuleks teha et see normi saada. Samuti mida see organismile tähendab

Tänud ette

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Naissuguhormooni östradiooli tase ei tohiks olla libiido languse ega erektsioonihäirete põhjuseks. Testosterooni väärtus tundub piisav olevat, kuigi konkreetse labori normivahemikku ma ei tea. Seega pole probleem tõenäoliselt hormoonides. Soovitan pöörduda androloogi (meestearsti) vastuvõtule, et probleemile laiema vaatega läheneda ja võimalik lahendus leida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.