Väga halb olla 19.03.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Juba ca pool aastat pole tervis päris korras. Nõrkus, isutus, iiveldus, jõuetus ja öised higistamised, eriti hulluks läheb menstruatsiooni ajal. Siis on väga suur nõrkus, iiveldus, kõhulahtisus, suukuivus, külma-kuumahood. Midagi teha ei jaksa, koguaeg nagu pooleldi haige.
Selliseid hooge on aeg-ajalt ka aastate jooksul mõni üksik olnud, aga nüüd nagu päris tervet tunnet ei tekigi. Ühe korra olen ka minestanud.
Algul tundus, et ehk mingist toidust, aga mida aeg edasi, seda rohkem tundub et pigem millestki muust. Kas võib asi olla hormoonides? Ja kui väga halb, kas oleks mõtet erakorralisse vastuvõttu pöörduda, et nad saaksid mind uurida kui mul just halb on?
Muidu olen terve olnud, tegim suht palju trenni, nüüd ei juöge enam minna, kuma kardan et äkki pärast halb.

Tänan juba ette hea nõuande eest.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei oska midagi arvata. Soovitan tõepoolest väga halva enesetunde korral kasvõi EMO-sse pöörduda, et esmased uuringud kohe ära teha. Kui kilpnääre on korras, võiks vaevuste alusel ehk veel ka neerupealiste talitlust kontrollida. Muud endokriinhaigustest küll pakkuda ei oska.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.