Hommikune kõrge veresuhkur 06.07.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen mures oma veresuhkru pärast. Juhuslikult kodus mõõdetuna olen saanud hommikul tühja kõhuga tulemuseks 6,6-6,7. Arsti juures on vereproov võetud päevasel ajal ning siis ei ole öeldud, et midagi korrast ära oleks. Olen 172 cm pikk ja kaalun 72 kg. Liigun aktiivselt. Kas peaksin selle murega kuskile pöörduma või pabistan ilmaasjata.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Veresuhkur 6,6-6,7 mmol/l on küll kõrgem normist, kuid mitte piisavalt kõrge suhkurtõve diagnoosimiseks. Lisaks on glükomeeter ebatäpne riist ja glükomeetri näidud diagnoosi panemiseks ei kõlba. Võite igaks juhuks oma murest perearstiga rääkida ja ühe veresuhkru määramise teha ka veeniverest hommikul tühja kõhuga. Suhkurtõbe Teil praegu kindlasti ei ole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.