vere suhkur 24.06.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere ,kas võib 2tüübi diabeediga.hommikul kolm süsti korraga Levemir45,victoosa 1,2,Novo Rapiid 8,+5tabletti ,kas kõik ikka mõjuda saavad.Suhkur hommikul 9.5.Ette tänades.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Jah, võib. Kõigil kolmel süstitaval ravimil on oma ülesanne ja erinev toimeprofiil. 5 tabletti ei ole küll kindlasti kõik diabeediravimid, diabeediravim on nendest ikka ainult metformiin. Kui hommikune veresuhkur vaatamata intensiivsele ravile kipub endiselt kõrge olema, tuleb oma arstiga nõu pidada, kas suurendada õhtust Levemiri annust, Victoza annust vms.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.