Rasedus ja diabeet 05.04.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen juba aastaid diabeetik ja hetkel lapseootel. Küsimus: ma ei mäleta, kuidas oli raseduse alguses, kas insuliini kogused vähenevad v suurenevad? Mul on aastane laps kodus, aga ma ei mäleta kumba pidi see oli...mu öine on olnud 26 ühikut lantust....aga nüüd on kahel hommikul olnud veresuhkur kõrge...seega mulle tundub, et tuleb öist natuke vähendada?? Kas oli niipidi?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Raseduse esimesel trimestril insuliini vajadus tavaliselt väheneb s.t. tavaliste annuste foonil kipuvad tekkima hüpod. Seega arvan, et hommikune kõrge veresuhkur võib tõepoolest osutada öisele hüpoglükeemiale ja õhtust pikatoimelise insuliini annust võiks vähendada 20-22 TÜ-le.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.