Suurenenud lümfisõlm paremal lõua all 28.03.14 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Mul on ca 1 kuu olnud paremal lõua all lümfisõlm suurem,kui tavaliselt. Valus ei ole. Enesetunne on ka juskui hea v.a tohutu väsimus ja rammestus just õhtuti,jõud kaob täiesti ära.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Siin on küsimus küll veidi valesti adresseeritud. Lümfisõlmede suurenemisel ei ole endokriinhaigustega tavaliselt mingit seost. Soovitan pöörduda perearsti poole ja teha vajadusel vereanalüüs ja kaela piirkonna ultraheliuuring.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.