Peale kilpnäärme opi. 09.01.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. 28 .novembril 2012 käisin kilpnäärme opil, kus mul eemaldati kogu kilpnääre. Detsembri lõpus käisin andmas TSH ja T4V analÜÜsid. TSH oli 12,5 ja T4V 13, söön Thyroxini 0,1 mg iga päev. Kas Thyroxin 0,1 mg tbl.kord päevas on piisav?

Tänan.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Hormoonanalüüside alusel võiks L-türoksiini annust veidi suurendada. Soovitaksin võtta L-türoksiini edaspidi poolteist tabletti s.t. 0,15mg päevas. Korduv hormoonanalüüs 2 kuu möödudes.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.