Difuustoksiline struuma 03.12.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

2004-ndal aastal pandi mulle pealkirjaks olev diagnood, kuna verenäitajad olid korrast ära. Tollaseid numbreid täpselt ei mäleta, aga TSH oli 0,millegiga.
Sain ka lühiajaliselt ravimeid, kuid kuna jäin lapseootele, ravimid katkesid. Vereanalüüs oli kogu raseduse vältel korras. Olen siiani korra aastas analüüse andnud ja senini on kõik korras. Ka viimane vereanalüüs, mille vastuse sain nädal tagasi, oli verenäitajate osas normaalipiiridesse mahtuv. Sellele vaatamata on enesetunne väga halb - silmad kipitavad pidevalt, olen väsinud 24/7 vaatamata normaalsele uneajale. Trenni tehes (kordadel, kus suudan end selleks sundida) higistan palju rohkem kui tavaliselt, samas on tavalise temperatuuriga ruumis viibides tihti külm. Suvel kuumust ei kannata. Pulss on kiire, eriti millegipärast söömisejärgselt. Isu on hea, tavapärasest suurem.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui kilpnäärme hormoonanalüüs on korras, pole kilpnääre Teie vaevuste põhjuseks. Tuleb otsida mujalt.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.